Podsumowanie sportowego roku w PŁ

17-12-2018

Gala Sportu Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej była spotkaniem podsumowującym sukcesy sportowe i organizacyjne minionego roku. Podziękowano partnerom wpierającym działalność Klubu, wręczono Odznaki AZS. Ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na 10 najlepszych sportowców roku wybranych w plebiscycie. Wygrała zawodniczka sekcji karate KU AZS PŁ Dorota Banaszczyk.

Ten uroczysty wieczór sportowcy i trenerzy spędzili z zaproszonymi gośćmi. Władze uczelni reprezentowali: prof. Ireneusz Zbiciński, prorektor ds. nauki oraz dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ, prorektor ds. studenckich.

Podziękowania i wyróżnienia

Miniony rok z perspektywy KU AZS PŁ podsumował prezes Przemysław Jagielski. Wraz z wiceprezes Patrycją Cyniak podziękowali partnerom za pomoc przy organizacji AMŚ w Unihokeju oraz w Cheerleadingu, a także za współpracę przy realizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz rywalizacji uczniów i studentów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Szczególnie wyróżnili przy tym: Politechnikę Łódzką, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, radną Miasta Łodzi Monikę Malinowską – Olszowy oraz Jagodę Kowalczyk. Podziękowania skierowano też do Fundacji PŁ za ufundowanie jednorazowych stypendiów dla medalistów AMP. Gala Sportu była wspaniałym czasem do wręczenia Odznak AZS. Wiceprezes ZG AZS ds. organizacyjnych Adam Roczek wręczył srebrne odznaki: Piotrowi Bartłoszewskiemu, Rafałowi Dziełakowi, Karolinie Ignatowskiej, Magdalenie Jedynak, Bartłomiejowi Kantyce, Jagodzie Kowalczyk, Pawłowi Mikołajczykowi, Karolinie Podskoczyj, Bartoszowi Sieradzkiemu, Paulinie Urbanek, Marii Złotowskiej., a złotą odznakę: Emilii Cieślakowskiej oraz Katarzynie Stasiak.

Najlepsi sportowcy

Najważniejszym punktem Gali było rozstrzygnięcie Plebiscytu na Sportowca Roku KU AZS PŁ. Sportowcem Roku została wybrana Dorota Banaszczyk, zawodniczka sekcji karate, studentka Wydziału EEIA.

Wśród nominowanych byli członkowie Klubu, którzy zdobyli co najmniej jeden medal AMP w klasyfikacji uczelni technicznych i/lub należą do naszej sekcji wyczynowej. Dziesiątka sportowców, którzy zgromadzili najwięcej głosów, otrzymała bony upominkowe ufundowane przez rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka. Wysokość nagrody w zależności od zajętego miejsca wyniosła od 900 zł do 250 zł. Nagrody wręczyli prorektor Ireneusz Zbiciński oraz wiceprezes KU AZS PŁ doc. dr inż. Marek Sekieta.

Autorka informacji, Paulina Urbanek, została powołana do biura misji Reprezentacji Polski podczas Zimowej Uniwersjady w Krasnojarsku. Jest to element stypendium Pietrasika otrzymanego na Gali Sportu Akademickiego w Katowicach.