Pod opieką Wieltonu i PŁ

03-09-2018

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, szkole objętej patronatem Politechniki Łódzkiej było wyjątkowo uroczyste. Honorowym gościem był rektor prof. Sławomir Wiak.

Okazją do tej wizyty było otwarcie pracowni matematyczno-fizycznej wyposażonej w nowoczesne narzędzia edukacyjne, sponsorowanej przez spółkę Wielton S.A. Firma ta utrzymuje bliskie kontakty z uczelnią, a jej prezes Mariusz Golec, absolwent Wydziału Mechanicznego PŁ jest członkiem Rady Biznesu przy Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Rektor zachęcał młodzież do podejmowania ambitnych wyzwań Rektor zachęcał młodzież do podejmowania ambitnych wyzwań

foto: Konrad Szumigaj

W klasie politechnicznej, nad którą opiekę sprawuje firma Wielton i Politechnika Łódzka naukę rozpoczęło 34 uczniów. Będą oni mogli korzystać z nowej infrastruktury i czerpać wiedzę od specjalistów z Wieltonu i kadry Politechniki Łódzkiej.

- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Politechnika zadba o rozwój uczniów klas objętych patronatem wieluńskiego potentata przemysłowego – mówił rektor PŁ, jednocześnie zapraszając do kontynuowania kształcenia na jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Prezes Mariusz Golec dziękował rektorowi Politechniki Łódzkiej za inspirację i współpracę przy uruchomieniu w II LO klasy politechnicznej.

Symboliczne cegły, jako elemnty budowania przyszłości Symboliczne cegły, jako elemnty budowania przyszłości

foto: Konrad Szumigaj

Jak powiedział - O wykształcenie uczniów chcą dbać już nie tylko władze uczelni. Swoją cegiełkę chce do tego dołożyć również jedna z największych firm w Europie, produkująca naczepy – firma Wielton.

Szkoła wręczyła prof. Wiakowi plakietę z podziękowania za współpracę, wsparcie i pomoc w ramach patronatu nad politechnicznymi klasami oraz stwarzanie możliwości poszerzania zainteresowań i pogłębiania wiedzy uczniów.

Renata Tatara, dyrektor II LO w Wieluniu, z dumą mówiła o historycznej chwili, w której szkoła rozpoczyna współpracę z biznesem. Jej wyrazem było podpisanie porozumienia o współpracy z prezesem firmy Wielton Mariuszem Golcem i starostą wieluńskim Andrzejem Stępniem.