PŁ w gronie innowacyjnych uczelni

11-12-2021

Jako jedyna z Polski Politechnika Łódzka dołącza do elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities (ECIU). Wniosek uczelni o pełnoprawne członkostwo w europejskim konsorcjum innowacyjnych został jednomyślnie zatwierdzony na początku grudnia.

Tę oczekiwaną wiadomość skomentował rektor prof. Krzysztof Jóźwik -

Informacja sprawiła mi ogromną przyjemność, bowiem proces przystąpienia do ECIU był skomplikowany, wymagający i trwał niemal rok. Jak mówiłem, obejmując urząd rektora, moim celem jest aby Politechnika Łódzka odgrywała znaczącą rolę jako Uniwersytet Europejski, dlatego musimy osiągać światowe standardy w nauce i kształceniu. Z tym właśnie wiąże się ponowne dołączenie do Europejskiego Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów, sieci skupiającej 13 uczelni. Nasza współpraca w tym gronie będzie dotyczyć innowacyjnej edukacji, badań i wymiany wiedzy, a także innowacji w życiu społecznym.

W sieci ECIU są uczelnie z Holandii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Litwy, Francji, Finlandii, Włoch oraz Meksyku – po jednej z każdego państwa.