Pierwszy miesiąc w Newton Room

10-12-2021

Od uroczystego otwarcia pracowni Newton Room w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej, o którym pisaliśmy w artykule Inspirująca Pracowania Newton Room minął już ponad miesiąc. Co wydarzyło się w tym czasie?

Trzy razy w tygodniu, uczniowie brali udział w zajęciach pod hasłem „W chmurach z liczbami”. Wykonując w pracowni ciekawe ćwiczenia, utrwalali wiadomości z fizyki i matematyki, zapoznawali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi latania symulatorami lotu, tworzyli plany lotów, a na koniec realizowali misję zwiadowczą. W czasie  zaplanowanego lotu szukali wyznaczonych miejsc i sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje tam pomocy. Po wspólnym podsumowaniu lotniczej misji mieli jeszcze trochę czasu na trenowanie latania i zwiedzanie z samolotu ciekawych miejsc.

-  Nauka i zabawa, a raczej zabawa nauką z obszaru STEM w Newton Room jest możliwa dzięki dobrej woli i działaniu wielu osób i instytucji - zaznacza dyrektor szkoły Tomasz P. Kozera.- Twórca koncepcji firma non-profit FIRST Scandinavia oraz partnerzy strategiczni, którymi są: koncern Boeing, Politechnika Łódzka i miasto Łódź, zapewniają naszej pracowni możliwość sprawnego funkcjonowania.

Loga instytucji, dzięki którym powstała pracownia Newton Room Loga instytucji, dzięki którym powstała pracownia Newton Room