Opłynęła Manhattan

23-07-2019

Aleksandra Bednarek, studentka inżynierii biomedycznej PŁ jest coraz bliżej zdobycia Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych.

Ola, biorąc udział w wydarzeniu nazywanym przez Amerykanów 20 Bridges Swim, opłynęła wyspę Manhattan w Nowym Jorku (USA). Pokonała ponad 46,5 km w wodach rzeki Hudson.

Ola Bednarek w znakomitym czasie okrążyła wpław wyspę Manhattan w Nowym Jorku Ola Bednarek w znakomitym czasie okrążyła wpław wyspę Manhattan w Nowym Jorku

foto: arch.prywatne

Pokonała ponad 46,5 km w wodach rzeki Hudson. Zajęło jej to 7 godzin, 7 minut i 34 sekundy.

Był to trzeci czas w maratonie, w którym wzięło udział 16 uczestników (13 lipca). Nasza studentka, pływająca na wodach otwartych i uprawiająca pływanie zimowe, zrealizowała kolejne marzenie.

Pierwszy odnotowany wynik przepłynięcia wokół wyspy Manhattan pochodzi z 1915 roku i należy do Amerykanina Roberta Rowlinga (13:45:00). Do 13 lipca 2019 r. w maratonie wzięło udział niemal 1100 osób, choć trzeba zaznaczyć, że dopiero od 1983 roku stał się on szczególnie popularny.

Aleksandra Bednarek jest drugą kobietą z Polski, która znalazła się na liście maratończyków. Po ubiegłorocznym pokonaniu kanału Catalina oraz tegorocznym udziale w 20 Bridges Swim do zdobycia Potrójnej Korony brakuje Oli jeszcze przepłynięcia wpław kanału La Manche.