Nowy dom dla maluchów

27-08-2018

 

Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej i wolontariusze z całej Polski wyremontowali w czasie wakacji Dom Dziecka dla Małych Dzieci przy ulicy Lnianej 9 w Łodzi. Dwa tygodnie wytężonej pracy dały znakomite efekty.

Projekt Workcamp to forma społecznych praktyk studenckich organizowanych przez Młodą Kadrę Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Sypialnia zyskała nowe meble, a pozostałe prace nadały jej blasku Sypialnia zyskała nowe meble, a pozostałe prace nadały jej blasku

foto: Piotr Binias

Wybór obiektu do remontu był przez studentów starannie dokonany, w tym roku było 20 zgłoszeń. W placówce przy ul. Lnianej mieszka 29 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 5 lat.

Jak mówi Mateusz Gimziński, student budownictwa z Politechniki Łódzkiej - Ponad 30 wolontariuszy wyremontowało szatnię, korytarz, bawialnię, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Prace objęły m.in. renowację ponad 40 m2 parkietu, wymianę oraz montaż parapetów wraz z obudowami grzejników, położenie płytek w korytarzach, malowanie ścian oraz zakup nowych mebli i rzeczy codziennego użytku dla wychowanków.

Na te działania udało się zebrać 19 tysięcy złotych od firm oraz osób, które doceniły szlachetny cel inicjatywy i determinację młodych ludzi.

- Remont przebiegał bez większych zaskoczeń. Mieliśmy jedynie nieoczekiwany problem z tynkiem odpadającym na jednej ze ścian, a szczególnym utrudnieniem był niekończący się upał – mówi Mateusz Gimziński.

Projekt Workcamp wsparły firmy: Budimex S.A, Virako, Mota-Engil, BZB Projekt, Dekoral, Rossmann.

Była to już 4 łódzka edycja projektu. - Na szczęście nie brakuje chętnych do bezinteresownej pomocy i już myślimy o edycji Workcamp 2019 – zapewniają organizatorzy.