Nowy członek Rady Politechniki Łódzkiej

30-10-2023

Mgr inż. Bartłomiej Zgorzelski założyciel i prezes grupy BZB Projekt Biuro Zarządzania w Budownictwie został przez Senat wybrany na nowego członka Rady Politechniki Łódzkiej w kadencji trwającej do 31 grudnia 2024 r. Jest w Radzie osobą spoza wspólnoty uczelni i zastąpił na tym miejscu zmarłego przedwcześnie Dariusza Szewczyka, który był pierwszym przewodniczącym Rady, a w kolejnej kadencji jej członkiem.

Bartłomiej Zgorzelski po studiach na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ związał się z rynkiem budowlanym i rynkiem nieruchomości oraz podjął działania na rzecz rozwoju miast i partycypacji społecznej w procesie planowania przestrzennego. Nadzoruje bezpośrednio kluczowe projekty realizowane przez BZB Projekt. Jest współtwórcą i przewodniczącym Federacji „Miejskie Dialogi”, aktywnym członkiem stowarzyszeń samorządu gospodarczego i Komitetu Budownictwa Krajowej Izby Gospodarczej. Za działalność społeczno-kulturalną na Politechnice Łódzkiej wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej” oraz medalem Ministerstwa Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Bartłomiej Zgorzelski to także turysta górski (przewodnik beskidzki), żeglarz, bardzo mocno związany z Yapą, PŁazikiem i Studenckim Radiem Żak PŁ. Jest także członkiem łódzkiej Fundacji LodzArte, wspierającej łódzkich twórców wszystkich dziedzin sztuki.

Zasiada również w Zarządzie Stowarzyszenia Wychowanków PŁ.