Nowa siedziba UCI

13-09-2019

Uczelniane Centrum Informatyczne (UCI) pojawiło się w strukturze Politechniki Łódzkiej w październiku minionego roku. W ten sposób zintegrowane zostały zadania w zakresie technologii i usług ICT, dotychczas rozproszone w różnych jednostkach uczelni.

 

 

UCI, będąc wizytówką Politechniki Łódzkiej w zakresie nowoczesnych rozwiązań ICT, zyskało przestrzeń do pracy. Remont pomieszczeń pozyskanych od Biblioteki PŁ trwał kilka miesięcy.

Przecięcie wstęgi przez rektora prof. Sławomira Wiaka i dyrektora dr. inż. Rafała Grzybowskiego Przecięcie wstęgi przez rektora prof. Sławomira Wiaka i dyrektora dr. inż. Rafała Grzybowskiego

foto: Jacek Szabela

 – Musieliśmy całkowicie zmienić poprzedni układ pomieszczeń, a także ich wygląd – mówił dyrektor UCI dr inż. Rafał Grzybowski podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby. Rektor prof. Sławomir Wiak z zadowoleniem oglądał efekty wykonanej pracy.

 – Cieszę się, widząc jak znakomicie zaplanowana jest nowa przestrzeń dla Uczelnianego Centrum Informatycznego. Rektor podkreślał, że pomieszczenie open space - miejsce do pracy dla 40 informatyków - ma „oddech”, który łagodzi korporacyjny charakter tej przestrzeni. Jest również możliwość prowadzenia rozmów w spokoju i ciszy, służą temu pomieszczenia przylegające do otwartej hali. Ponadto są tu sale do prowadzenia wideokonferencji, webinariów, dwie duże sale konferencyjne, pracownie e-learningu.

- Staraliśmy się, żeby siedziba UCI była przyjaznym miejscem do pracy, aby informatycy, tak pożądani przez rynek pracy, chcieli pracować właśnie u nas – mówi dyrektor Grzybowski.

W uroczystości uczestniczyli przedstawicieli firmy Jawbud - Adam Jaworski i Tomasz Czajka, którzy odebrali słowa pochwały za jakość wykonanej pracy.