Nominowane w plebiscytach

29-11-2018

Mistrzyni świata w karate i pływaczka uprawiająca ten sport na otwartych wodach osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy. Ich wyniki dostrzegły polskie i zagraniczne rankingi. Obie dziewczyny są studentkami Politechniki Łódzkiej i tak się złożyło, że wybrały ten sam kierunek - inżynierię biomedyczną. Do końca roku czekają na głosy kibiców.

10 najlepszych polskich sportowców

Dorota Banaszczyk 21-letnia studentka inżynierii biomedycznej Politechniki Łódzkiej sprawiła w tym roku jedną z największych niespodzianek w sporcie. Zdobyła pierwszy medal w historii polskiego karate olimpijskiego. Przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Madrycie była na 80. miejscu w rankingu World Karate Federation, teraz prawdopodobnie awansuje na 4. miejsce. Dorota znalazła się w gronie 20 sportowców nominowanych w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 2018 roku. Głosowanie internetowe potrwa do 4 stycznia 2019 roku. Więcej na temat wyczynu Doroty w artykule Studentka PŁ mistrzynią świata.

Link do strony prezentującej sylwetkę naszej studentki https://www.przegladsportowy.pl/plebiscyt/dorota-banaszczyk-nominowana-w-plebiscycie-przegladu-sportowego/zl9m0e7

 

Kobieta Roku WOWSA

Aleksandra Bednarek to kolejna studentka PŁ, o której rozpisywały się ogólnopolskie media. Jako pierwsza Polka przepłynęła kanał Catalina należący do Korony Oceanów. Ola została nominowana do nagrody 2018 World Open Water Swimming Association w kategorii Kobieta Roku. Kandydatek do tytułu jest 15. Po raz pierwszy zdarzyło się, że w rankingu tym nominowano polską pływaczkę. Wywiad z Olą ukazał się w ŻU 145.

Link do strony, na której do końca roku można oddać głos

https://www.worldopenwaterswimmingassociation.com/2018-wowsa-awards/2018-wowsa-woman-of-the-year-nominees/