Naukowcy przyszłości

06-12-2019

W czasie 4. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju (28-29 listopada 2019 r.) wręczono nagrody za nowatorskie technologie i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Laureatami w kategorii Naukowiec Przyszłości 2019 zostało troje badaczy z Politechniki Łódzkiej. Nagroda została przyznana za realizację projektów, przy czym kluczowa jest ich aplikacyjność.

..

Dr inż. Katarzyna Znajdek i dr inż. Szymon Szufa z nagrodą Naukowiec Przyszłości Dr inż. Katarzyna Znajdek i dr inż. Szymon Szufa z nagrodą Naukowiec Przyszłości

foto: Łukasz Adrian

Dr inż. Katarzyna Znajdek z Katedry Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych na Wydziale EEIA została laureatem za realizację projektu Wykorzystanie warstw konwerterów energii w nowych rozwiązaniach dla ogniw fotowoltaicznych otrzymanego w konkursie Sonata NCN.

Laureatem tytułu Naukowiec Przyszłości  jest też dr inż. Szymon Szufa z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Otrzymał go za projekty Nowoczesna technologia toryfikacji biomasy do produkcji blendów paliwowych, biowęgla jako dodatku do nawozów oraz węgla aktywnego dla potrzeb energetyki, rolnictwa, budownictwa i przemysłu chemicznego oraz Opracowanie nowatorskiej technologii toryfikacji biomasy do biowęgla, paliwa i węgla aktywnego dla potrzeb rolnictwa, energetyki i przemysłu”. Młody naukowiec z Katedry Inżynierii Środowiska jest kierownikiem projektu BIOCARBON

W pierwszej grupie, która w czerwcu otrzymała certyfikaty Naukowiec Przyszłości 2019 była dr hab. inż. Beata Kolesińska z Instytutu Chemii Organicznej (ŻU 148).