Najlepsi w turnieju

27-11-2019

15 zespołów piłki nożnej walczyło o Puchar „Gazety Wyborczej”, grając w dobroczynnym turnieju dla stowarzyszenia Dom na Osiedlu. Rywalizację wygrała drużyna Politechniki Łódzkiej.

 

 

Do 11. turnieju o Puchar „Gazety Wyborczej” zgłosiło się 15 drużyn w 10-osobowym składzie. Reprezentowały one instytucje różnych branż. Celem była rywalizacja sportowa, ale też chęć włożenia własnego wysiłku, aby przysłużyć się programowi wspierającemu osoby z intelektualną niepełnosprawnością.

Mecze rozgrywane na dwóch boiskach prowadzili sędziowie z ŁZPN. Po spotkaniach w grupach wyłoniono najlepsze drużyny, które w systemie pucharowym zagrały o miejsca na podium. W półfinale Politechnika Łódzka wygrała 3:0 z drużyną Gillette. W drugim meczu Cosinus Med pokonał Decathlon wysoko, bo aż 5:1. W zaciętym finałowym meczu, w którym początkowo prowadził Cosinus Med., lepsi okazali się zawodnicy Politechniki Łódzkiej, zwyciężając 5:2. Drużyna trenowana przez Sławomira Ścieszko otrzymała puchar za zwycięstwo w turnieju, a także puchar ufundowany przez rektora PŁ dla najlepszego zespołu z branży IT.

 

Skład PŁ: Norbert Pietrzak, Andrzej Rutkowski (bramkarze) oraz Grzegorz Brochocki, Igor Gierasimiuk, Marcin Kacela, Kamil Kozanecki, Cyprian Lewandowski, Kamil Skalski, Bartłomiej Wdowiak, Tomasz Wudkiewicz. Trener: Sławomir Ścieszko (Centrum Sportu PŁ).