Nagrodzona współpraca

12-04-2018

Wydział Chemiczny został wyróżniony w konkursie Łódzkie Łabędzie, wspierającym kształcenie praktyczne w szkołach.

 

Zgłoszenia do konkursu kierować mogą pracodawcy lub szkoły z nimi współpracujące. Wydział Chemiczny od wielu lat współpracuje ze szkołami z województwa łódzkiego. - Do konkursu zgłosił nas Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi. Jest to wyraz uznania dla naszych działań na rzecz kształcenia praktycznego – mówi prodziekan Wydziału dr hab. inż. Izabela Witońska, prof. PŁ. – Znaleźliśmy się w gronie 25 nominowanych pracodawców. Wydział otrzymał wyróżnienie, w sumie przyznano ich 10 oraz wręczono pięć statuetek Łódzkich Łabędzi.

Nagrodzeni w konkursie Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację Nagrodzeni w konkursie Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację

Kontakty pracowników Wydziału Chemicznego z uczniami, szczególnie z profilowanych klas chemicznych są niezwykle aktywne. W ofercie są nie tylko staże i praktyki. Jak wyjaśnia prof. Izabela Witońska

- Doposażamy pracownie, organizujemy zajęcia laboratoryjne, pokazy chemiczne w szkołach i wykłady popularno-naukowe. Wydział podpisał wiele umów patronackich ze szkołami ponadpodstawowymi. Wspieramy także pracodawców, takich jak np. ANWIL. Pracownicy i studenci uczestniczą w akcjach promujących naukę, przygotowujących młodzież do pracy w zawodach: technolog chemiczny i chemik-analityk. Wydział uruchamia nowe kierunki studiów, np. analityka chemiczna oraz chemia w kryminalistyce. Jest to efekt współpracy z Radą Biznesu działającą przy Wydziale.

Konkurs Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację organizowany jest przez Prezydenta Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.