Nagrodzeni przez Łódź

18-05-2018

Odznaki Za Zasługi dla Miasta Łodzi, wręczane z okazji Święta Łodzi, Rada Miejska przyznaje za pracę na rzecz miasta godną szczególnego uznania. Odznaki przyznawane są od 1992 roku. 

Wśród laureatów tegorocznej edycji jest dwoje pracowników Politechniki Łódzkiej.

 

 

Daiva Jodeikaite, od niedawna, a Gabriel Kabza od wielu lat jest pracownikiem Centrum Sportu PŁ Daiva Jodeikaite, od niedawna, a Gabriel Kabza od wielu lat jest pracownikiem Centrum Sportu PŁ

foto: Sebastian Glapiński, UML

Gabriel Kabza – obowiązki zawodowe w Centrum Sportu PŁ łączy z pasją do sportu, a w szczególności do lekkiej atletyki. Aktywnie działa w zarządzie Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, popularyzując idee olimpijskie za co otrzymał złoty medal „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. Od osiemnastu lat jest komandorem Biegu Sylwestrowego, który w ubiegłym roku odbył się po raz trzydziesty trzeci, jest również współorganizatorem wielu innych krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, a także inicjatorem i organizatorem działań popularyzujących sportowy tryb życia.

Daiva Jodeikaite – pracuje w Centrum Sportu PŁ od października 2017 r. jako trener sekcji koszykówki żeńskiej AZS PŁ. Doceniona została za osiągnięcia w drużynie ŁKS w rozgrywkach krajowych jak i międzynarodowych, w tym Pucharze Ronchetti. Wcześniej była reprezentantką drużyny litewskiej.