Nagrody środowiska studenckiego

26-10-2021

Uroczysta Gala Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych odbyła się w Politechnice Poznańskiej z udziałem przedstawicieli samorządów studenckich z całej Polski.

Gali towarzyszył finał konkursu kół naukowych KoKoN oraz ogłoszenie zwycięskich inicjatyw podejmowanych przez samorządy. Liczba projektów zgłoszonych do obu konkursów była w tym roku rekordowa, a wśród nich znalazły się te z Politechniki Łódzkiej.

 

 

Gala rozpoczęła się od wręczenia nagród w konkursie KOKON. Były przyznane w kategoriach: badania naukowe, edukacja, projekt inżynierski, innowacje i nowe technologie w ekologii oraz FUT Favourite. Paula Leśniewska, przewodnicząca FUT i absolwentka PŁ, mówiąc o studenckim ruchu naukowym i samorządowym zaznaczyła, że te działania napędzają całą społeczność akademicką, są dla studentów wsparciem i możliwością rozwoju kompetencji.

Przedstawiciele Politechniki Łódzkiej odebrali tego wieczoru kilka nagród. Koło Iron Warriors zwyciężyło w konkursie KoKoN. W kategorii projekt inżynierski najwyżej oceniono zbudowanie bolidu ECO Arrow 3.1. Wręczający nagrodę prof. Michał Wieczorowski, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej podkreślił, że studenci biorący udział w tej kategorii konkursowej udowadniają swoje umiejętności przekuwania wiedzy teoretycznej w praktykę.

W czasie Gali wyróżniono także przedstawicieli środowiska studenckiego aż w 9 kategoriach: animowanie czasu online, najlepsza akcja charytatywna, najlepszy - kalendarz akademicki, projekt dydaktyczny, projekt kulturalny, a także samorząd studencki jako motywator, samorząd studencki wsparciem oraz autorytet FUT i przyjaciel FUT.

- Zdobyliśmy dwie nagrody – cieszy się Julia Chojnacka, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PŁ. - Pierwszą z nich otrzymaliśmy za Wydziałową Operację Mikołajki, która jak wszystkie akcje charytatywne zgłoszone przez inne samorządy została uznana za najlepszą. Drugim wyróżnieniem naszej pracy jest nagroda w kategorii Samorząd Studencki Wsparciem. Doceniono działający już od kilku lat, ale ciągle udoskonalany projekt Systemu generowania listy dokumentów stypendialnych - Polisocjal. Jesteśmy niezmiernie dumni z przyznanych nagród, bo udowadniają one, że nasz Samorząd nie tylko czyni dobro, ale także prowadzi działania będące realną pomocą dla tych studentów.