Nagroda badawcza w konkursie Siemensa dla PŁ

25-06-2019

W XXIV edycji prestiżowego Konkursu o Nagrodę Siemensa doceniono prace naukowców z Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej.

 

 

Nagrody w konkursie zostały wręczone 25 czerwca podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Konkurs Siemensa promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników polskich uczelni oraz instytutów badawczych.

Nagrodę badawczą otrzymali naukowcy z Politechniki Łódzkiej: dr hab. inż. Marek Bartosik, prof. Piotr Borkowski, dr hab. inż. Franciszek Wójcik za pracę „Redundacyjny, niespolaryzowany, próżniowo-półprzewodnikowy system ultraszybkiego zabezpieczania nadprzewodzących cewek elektromagnesów”. Nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych przyznawana jest za szczególnie wartościowe wyniki badań naukowych, dające się zastosować w praktyce. Wcześniej, na majowym posiedzeniu Senatu PŁ ten sam zespół otrzymał Nagrodę JM Rektora PŁ za najbardziej wartościowe wdrożenie. Załączona fotografia pochodzi z tego właśnie wydarzenia.