Monika Malinowska-Olszowy, Instytut Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych

Włókiennictwo 2020+ czyli jak zmienia się Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Z zewnątrz widoczna jest nowa elewacja budynku wydziału
Michał Puchalski

Już od ponad 2 lat Politechnika Łódzka wraz partnerami realizuje projekt Innowacyjne Włókiennictwo 2020+. Jego głównym celem jest zwiększenie stopnia konkurencyjności oraz umiędzynarodowienie badań naukowych w zakresie włókiennictwa. Na prowadzone działania uczelnia pozyskała ponad 12 mln złotych dofinansowania w konkursie RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość całego projektu wynosi ponad 22 mln zł. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest prof. Izabella Kucińska, która jest dyrektorem Instytutu Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych.