„Mobilnościowa uczta” w Parku Klepacza

08-05-2024

8 maja br. na kampusie Politechniki Łódzkiej odbyła się pierwsza edycja Mobility Picnic – imprezy plenerowej finansowanej z budżetu programu Erasmus+.

Inicjatywa powstała z myślą o kontynuacji idei flagowego wydarzenia PŁ – Mobility Week, a jej głównym celem było przypomnienie społeczności akademickiej o możliwościach, jakie daje program Erasmus+, choć nie tylko.

Podczas pikniku studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej mogli nie tylko dopytać o mobilność w ramach wymiany, ale także dowiedzieć się szczegółów na temat oferty konsorcjum ECIU, Alliance Française czy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji reprezentowanej przez Erasmus InnHUB Łódź.

Uczestnicy wydarzenia spróbowali narodowych potraw przygotowanych przez studentów zagranicznych Uczestnicy wydarzenia spróbowali narodowych potraw przygotowanych przez studentów zagranicznych

foto: żródło: CWM

Wiosenna aura sprzyja relaksowi i dobrej zabawie, i na to właśnie postawili organizatorzy z Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ. Prócz wartości merytorycznej, przygotowane zostało wiele atrakcji gastronomicznych, ale też typowo rozrywkowych.

Wywiadu dla TVP3 udziela dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ Wywiadu dla TVP3 udziela dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ

foto: żródło: CWM

Uczestnicy wydarzenia spróbowali narodowych potraw przygotowanych przez studentów z ośmiu krajów. Mieli również szansę na powrót do dzieciństwa przy prażonej kukurydzy, wacie cukrowej i lemoniadzie. Po przekąsce każdy z piknikowiczów mógł skorzystać z gier zespołowych, jogi, malowania twarzy czy puszczania ogromnych baniek mydlanych.

W czasie pikniku W czasie pikniku

foto: żródło: CWM

Zależy nam na międzynarodowej i międzykulturowej integracji społeczności akademickiej. Takie wydarzenia pokazują, że uczelnia to przyjazne miejsce, gdzie można rozmawiać merytorycznie, ale też dobrze się bawić w swobodnej atmosferze

– podkreśla dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ, dyrektor CWM PŁ oraz uczelniany koordynator Programu Erasmus+.

Malowanie twarzy w narodowe symbole Malowanie twarzy w narodowe symbole

foto: żródło: CWM

Czterogodzinne wydarzenie odbyło się w należącym do Politechniki Parku im. ks. bp. Michała Klepacza. Organizacja pikniku planowana jest również w kolejnych latach, tak by na stałe wpisał się on w kalendarz imprez Politechniki Łódzkiej.