Mistrzyni zimowego pływania

05-11-2019

Ola Bednarek, studentka inżynierii biomedycznej w PŁ, odniosła kolejny sukces w zimowym pływaniu. Z pierwszego etapu Pucharu Świata w Zimowym Pływaniu, który odbył się 1-2 listopada 2019 r. w Jelgavie na Łotwie Ola wróciła z pięcioma medalami. W zawodach wzięło udział 230 pływaków z 21 krajów.

Ola Bednarek zdobyła złote medale w kategorii Open na dystansie 25, 50 oraz 100 m stylem klasycznym. W swojej kategorii wiekowej B (20 -29 lat) wypływała złoty krążek na 50 m stylem dowolnym (w kategorii Open - medal srebrny) oraz srebrny medal na dystansie 25 m stylem dowolnym (Open - 4. miejsce).

Na zawody pojechała ośmioosobowa reprezentacja: Anna Suszyńska, Aleksandra Bednarek, Piotr Biankowski, Michał Perl, Grzegorz Mówiński, Marcin Bednarek oraz Maciej Mazerant.

- Łącznie w swoich kategoriach wiekowych zdobyliśmy 20 medali: 12 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe – mówi Ola. - Był to mój pierwszy start w rozpoczynającym się sezonie zimowym. Docelowo przygotowuję się do Mistrzostw Świata IWSA, które odbędą się od 3 do 9 lutego 2020 r. w słoweńskim Bled. Kolejne zawody Pucharu Świata na który zostałam zaproszona odbędą się w Jinan w Chinach.