Łódzki Test Informatyków

07-05-2019

Swoje umiejętności w dziedzinie IT sprawdzało 220 studentów trzech uczelni: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności. Wyniki Łódzkiego Testu Informatyków poznaliśmy na uroczystości wręczenia nagród zorganizowanej w sali kinowej Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

 

 

Studenci testowali swoją wiedzę w zakresie języków programowania, systemów operacyjnych, technologii informatycznych oraz programowania obiektowego. Zadania przygotowali specjaliści z firm branży IT, były one analogiczne do tych, jakie można spotkać podczas rekrutacji u potencjalnych pracodawców.

Nagrody pieniężne zostały przyznane za zajęcie trzech pierwszych miejsc, a każdy z laureatów otrzymał od organizatorów pakiet upominków .

Laureaci testu

Zwycięzcą 8. Łódzkiego Testu Informatyków został Paweł Gronowski z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Jego wynik – 78 proc. jest lepszy od ubiegłorocznego, który wynosił 69 proc. Paweł został też wyróżniony za najlepszy rezultat w kategorii .NET. Jak mówi - Test był dość rozległy jeżeli chodzi o dziedziny, ale nie był dla mnie trudny, bo od dawna interesuję się informatyką. Studiuję na trzecim roku, a równocześnie pracuję w firmie jako programista. Specjalizuję się w tworzeniu gier. Większość zagadnień zawartych w teście ma odzwierciedlenie w programie nauczania, ale było kilka, których nie poruszaliśmy na studiach.

Drugie miejsce zajął Jan Filipowicz z tego samego wydziału, wyróżniony za najwyższy wynik w kategorii C++. Dwóch studentów zajęło ex aequo trzecie miejsce: Jakub Łokieć (FTIMS PŁ), najlepszy również w kategorii JAVA oraz Hubert Jabłoński z wydziału Matematyki i Informatyki UŁ, który osiągnął najwyższy wynik w kategorii SQL.

Wyróżnienia w teście otrzymali:

  • w kategorii OOP - Maciej Sputowski, student wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ,
  • w kategorii LINUX - Michał Kubik i Adrian Korzeniowski, obaj są studentami wydziału EEIA PŁ,
  • w kategorii JAVA - Wiktor Sikora z wydziału FTIMS PŁ
  • w kategorii C++  - Damian Tomaszczyk z wydziału FIS UŁ.

Organizatorzy

Łódzki Test Informatyków jest organizowany przez wydziały: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej z Politechniki Łódzkiej, a także przez najbardziej znaczące firmy IT w regionie łódzkim: Accenture Services, Comarch, Ericsson, Exaco, Fujitsu Technology Solutions, Harman Connected Services Poland, Media4U i Transition Technology. Partnerami przedsięwzięcia są Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.