Kolejny krok do EUSA w Łodzi

03-12-2018

Kluczowi partnerzy EUSA Games 2022, czyli miasto Łódź, Politechnika Łódzka, EUSA i AZS podpisali dokumenty regulujące formalnie i prawnie organizację uniwersyteckich igrzysk, które prawdopodobnie zostaną rozegrane w lipcu. - To będzie największa impreza w historii sportu akademickiego w Polsce – podkreślał prezydent EUSA Adam Roczek na spotkaniu organizatorów w rektoracie PŁ.

Mówiąc o obiektach, które będą gościć zawodników, kadrę szkoleniową i kibiców, prezydent EUSA Adam Roczek podkreślił, że pod względem infrastruktury Łódź jest gotowa. Perłą wśród sportowych obiektów jest Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej. Miasto udostępni infrastrukturę sportową, której zarządcą jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Prezydent Hanna Zdanowska zaznaczyła, że na różnego rodzaju opłaty związane z organizacją EUSA Games łódzki magistrat przeznaczy 300 tys. euro. O rozmiarach planowanej imprezy świadczą liczby. - Spodziewamy się, że w Łodzi podczas igrzysk będzie ponad 5 tysięcy uczestników z 350 uniwersytetów, około 500 sędziów międzynarodowych i przeszło 1500 wolontariuszy – mówi Adam Roczek.

- To dla nas wielkie wyzwanie. Czekam z niecierpliwością na rok 2022, gdyż jestem absolutnie pewny, że będzie to impreza, która wypromuje Łódź i naszą uczelnię – powiedział na spotkaniu w rektoracie parterów imprezy prorektor ds. nauki prof. Ireneusz Zbiciński,

Sekretarz generalny AZS Dariusz Piekut mówił, że dla Związku jest to ogromne wyzwanie organizacyjne, ale podkreślił przy tym ogromne doświadczenie politechnicznego AZS, który już wielokrotnie przygotowywał zawody międzynarodowej rangi.