Judocy z Politechniki w czołówce

03-04-2018

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo bardzo dobrze wypadli reprezentanci Politechniki Łódzkiej. Zawodnicy i zawodniczki stanęli na podium w klasyfikacji uczelni technicznych.

Drugie miejsce judoków w klasyfikacji drużynowej to sukces, gdyż startowało aż 11 politechnik. Medale indywidualne zdobyli: Kamil Kroc -złoty, Mateusz Chmurski-srebrny, Norbert Sołtysiak, Dominik Kacprzak i Paweł Brot – medale brązowe.

W klasyfikacji generalnej wśród biorących udział 27 uczelni zajęliśmy bardzo wysoką piątą pozycję. Medale brązowe w tej klasyfikacji zdobyli Kamil Kroc i Bartłomiej Kantyka, a Mateusz Chmurski zajął piąte miejsce.

Reprezentacja kobiet PŁ zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Srebrny medal zdobyła Karolina Grabowska, a piąte miejsca zajęły Dominika Smagur, Aleksandra Pękala oraz Iga Brochocka. Zawodniczki z PŁ były najlepsze wśród uczelni technicznych wyprzedzając Politechnikę Gdańską i Politechnikę Warszawską.

W tym roku na macie dominowały uczelnie sportowe -Akademie Wychowania Fizycznego z Gdańska, Katowic i Wrocławia. W każdej kategorii wagowej mężczyzn i kobiet wystąpili członkowie Kadry Narodowej oraz medaliści Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieży i Juniorów.