Informatyk z PŁ finalistą Peru Design Biennial 2021 

31-10-2021

Dr inż. Krzysztof Guzek, adiunkt w Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej, został finalistą tegorocznego Peru Design Biennial – największego w Ameryce Południowej i jednego z największych na świecie wydarzenia poświęconego projektowaniu graficznemu. 

Organizatorzy Biennale w Peru wyróżniają i prezentują najlepsze prace projektowe w różnych obszarach działania, dlatego jest aż 14 kategorii.

Krzysztof Guzek Krzysztof Guzek

Międzynarodowe jury wybiera projekty, które są przykładem dobrych praktyk, kreatywności, innowacji, wkładu społecznego i kulturalnego.

Na wystawę zgłoszono niemal 96 tysięcy (!) projektów. Praca Krzysztofa Guzka, który jest podwójnym doktorem - z informatyki i sztuk pięknych – była oceniana w kategorii Identyfikacja wizualna. Jego projekt był jednym z ponad 9,5 tysiąca.

Ostatecznie Jury wybrało 36 finalistów z grona 465 projektantów zakwalifikowanych do wystawy (spośród niemal 66 tysięcy zgłoszeń). Z kategorii Identyfikacja wizualna w finale znalazły się 3 prace.

Jury doceniło Krzysztofa Guzka za „Projekt generatywnego systemu dynamicznej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”, który był tematem jego wyróżnionej pracy doktorskiej na ASP. W pracy tej znakomicie widać połączenie talentu graficznego jej autora z jego informatyczną wiedzą i umiejętnościami. 

Wystawę projektów będzie można oglądać w Museum of Callao (Peru) od 3 do15 grudnia 2021 r. 

Krzysztof Guzek 

Urodzony w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. Obronił doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie informatyka w 2014 r. oraz doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie sztuk pięknych w 2020 r. Jest kierownikiem Pracowni Obrazu Cyfrowego w Katedrze Kompozycji ASP w Łodzi, pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji i grafiki generatywnej. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Finlandii, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze, Peru, Chinach, Boliwii).