IFE po japońsku

07-03-2018

W budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ otwarta została sala wykładowa, inspirowana kulturą Japonii. Powstała one we współpracy z firmą Fujitsu Poland.

Debiut nowej przestrzeni podczas Fujitsu Day (7 marca br.) został zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach.

Dr inż. Dorota Piotrowska, dyrektor CWM i Piotr Jankowski, dyrektorem zarządzającym Fujitsu GDC Poland Dr inż. Dorota Piotrowska, dyrektor CWM i Piotr Jankowski, dyrektorem zarządzającym Fujitsu GDC Poland

foto: Anna Gryszkiewicz

Pracownicy firmy chętnie odpowiadali na pytania studentów Pracownicy firmy chętnie odpowiadali na pytania studentów

foto: Anna Gryszkiewicz

W nawiązaniu do japońskich korzeni firmy i odpowiedniego wystroju sali, zaproponowane zostały atrakcje rodem z kraju kwitnącej wiśni. Studenci mogli zapoznać się ze specjalną ceremonią parzenia zielonej herbaty, spróbować sushi, a studentki skorzystały z usługi japońskiego manicure. Skupiono się jednak nie tylko na rozrywce.

Uczestnictwo w Dniu Fujitsu umożliwiło studentom sprawdzenie, jak wygląda rozmowa o pracę w międzynarodowej korporacji. Pracownicy firmy odpowiadali na pytania, pomagali w dopracowaniu CV oraz objaśnili, jak korzystać z umieszczonej na jednej ze ścian, wielkiej mapy kariery.

Japońska herbata i droga do kariery wskazana przez Fujitsu Japońska herbata i droga do kariery wskazana przez Fujitsu

foto: Anna Gryszkiewicz

W tym samym dniu Centrum Współpracy Międzynarodowej odwiedzili dyrektorzy i nauczyciele różnego typu szkół w Belgii, którzy przyjechali do Łodzi na zaproszenie XXI LO.

Dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska zapoznała gości z kształceniem studentów w IFE. Dobrą ilustracją było zwiedzanie budynku, szczególną uwagę gości przyciągnęła sala projektowa Design Thinking oraz laboratorium firmy Faurecia.

Nowa sala wykładowa ma nie tylko sprzyjać rozbudzeniu kreatywności studentów, lecz - podobnie, jak otwarta wcześniej w IFE sala Accenturezone - służyć organizacji wydarzeń rekrutacyjnych.

IFE nieustannie zacieśnia kooperację ze światem biznesu. Zgodnie z obecną strategią PŁ, zakładającą wzmożoną internacjonalizację uczelni, partnerami strategicznymi jednostki stają się w głównej mierze prestiżowe firmy międzynarodowe. Jedną z nich jest Fujitsu.

Mówiła o tym dyrektor CWM PŁ dr inż. Dorota Piotrowska przecinając wstęgę wraz z Piotrem Jankowskim, dyrektorem zarządzającym Fujitsu GDC Poland, a jednocześnie absolwentem IFE z 2004 roku. To właśnie nawiązana w zeszłym roku współpraca IFE oraz giganta z Dalekiego Wschodu dała szansę na zrealizowanie wielu wspólnych inicjatyw. Otwarcie dedykowanej przestrzeni jest tylko jedną z nich. Jak stwierdził Piotr Jankowski, w IFE i jego studentach drzemie olbrzymi potencjał, który należy jak najlepiej wykorzystać. Tym samym zadeklarował chęć podejmowania nowych, wspólnych projektów.

Firma Fujitsu jest głównym japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji (ICT). Obsługuje klientów w ponad 100 krajach świata.