Erasmus na ATP

26-04-2018

Stworzone przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ stoisko Program Erasmus+ –studia i praktyki zagraniczne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających tegoroczne Akademickie Targi Pracy w Hali Expo.

Uczniowie i studenci mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat wyjazdów zagranicznych, a także wzięcia udziału w konkursach przygotowanych przez pracowników CWM.

Hasłem przewodnim stoiska Erasmusa było Where do you want to go?

Stoisko Erasmusa cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem Stoisko Erasmusa cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem

foto: Jonan Alberdi

Odwiedzający chętnie odpowiadali na to pytanie, zapisując wymarzone kierunki podróży zagranicznej na specjalnie stworzonej, kolorowej ścianie. Największe zainteresowanie wśród studentów PŁ wzbudziła loteria, w której główną nagrodą było dofinansowanie w wysokości 100 euro do Erasmusowego wyjazdu. Trzech szczęśliwców wylosował prorektor ds. kształcenia PŁ, prof. Grzegorz Bąk, który ufundował nagrodę.

Stoisko Erasmusa pojawia się na Targach ATP podczas każdej edycji. W tym roku można było spostrzec pewne zmiany w stosunku do lat poprzednich. - Dotychczas młodzież dopytywała głównie o studia za granicą. W tym roku zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania zagranicznymi praktykami. Jest to zresztą zgodne z ogólnymi tendencjami, jakie obserwujemy w obrębie programu Erasmus+ podsumowuje Joanna Auguścik z Sekcji Mobilności Studenckiej CWM.