Ekologiczna Idea Box

14-07-2021

Wybrano najlepsze pomysły zgłoszone przez pracowników uczelni do projektu IDEA BOX. To dzięki nim na kampusie będzie się można zachwycać kwietnymi łąkami, jeże zamieszkają w bezpiecznych domkach, pojawią się mini pasieki, a także powstanie więcej stojaków na rowery.

 

 

Z laureatami spotkał się rektor prof. Krzysztof Jóźwik. Wręczając dyplomy zwrócił uwagę

- Wybór projektów odbył się w głosowaniu online. Świadczy to, że pracownicy Politechniki Łódzkiej przywiązują duże znaczenie do społecznej odpowiedzialności i rozwoju uczelni pozostającego w symbiozie z naturalnym środowiskiem.

Najwięcej głosów zebrały pomysły mgr Moniki Dziąg, która zaproponowała utworzenie w części kampusu B kwietnej łąki w miejscu rosnących tam trawników. Zaproponowała też zakup oraz montaż domków dla jeży, które zamieszkują w uczelnianym parku tak chętnie odwiedzanym przez łodzian.

Z kolei dzięki pomysłowi mgr Barbary Konarzewskiej powstaną na PŁ mini pasieki każda przeznaczona dla kilku pszczelich rodzin. Czwartym laureatem głosowania są stojaki na rowery, których postawienie przed każdym wyjściem do wszystkich budynków uczelni zaproponował dr hab. inż. Grzegorz Raniszewski.

Ponadto dyplom od rektora otrzymał dr inż. Robert Susik, który w ramach pomysłu „Mniej zmian w kalendarzu semestralnym - propozycja algorytmu tworzenia kalendarza semestralnego” przekazał nieodpłatnie na rzecz uczelni stworzony przez siebie algorytm.

Podziękowania otrzymał też dr hab. inż. Konrad Olejnik, prof. PŁ za propozycję „Reorganizacji skweru zieleni przed Biblioteką Główną PŁ w celu poprawy widoczności drogi”. Ten pomysł będzie zrealizowany poza budżetem Idea Box 2021.