Dziewczyny chcą studiować w PŁ

09-05-2018

Druk 3D z czekolady, warsztaty lutowania, radiowe, taneczne oraz kilkanaście innych propozycji przygotowali studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej dla uczestniczek akcji Dziewczyny na politechniki.

Uczelnię odwiedziło 19 kwietnia ponad 200 uczennic.Dziewczyny wybrały się na Politechnikę indywidualnie oraz pod opieką nauczycieli. Liczna grupa przyjechała z liceum i technikum w Kleszczowie, szkół o bardzo wysokim poziomie nauczania.

Zwyczajowo Dzień otwarty dla dziewczyn rozpoczął się od spotkań w różnych jednostkach na uczelni. Na wydziałach zaplanowano liczne warsztaty. Uczestniczki mogły się m.in. dowiedzieć jak zabezpieczyć powierzchnię implantu, aby wyeliminować powikłania pooperacyjne, czy też jak wspomóc kierowcę, gdy jego uwagę odwraca radio, telefon, nawigacja lub złe oświetlenie. Miały okazję poznania inteligentnych materiałów z pamięcią kształtu, a także szukania odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest aby samochód elektryczny poruszał się bez baterii?

Najwięcej dziewczyn odwiedziło Wydział Mechaniczny, który przygotował dla nich wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty z lutowania na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. W Zatoce Sportu PŁ 30 dziewcząt wzięło udział w warsztatach tańca nowoczesnego poprowadzonych przez Sylwię Majsner ze Studia Tańca Pasja w Łodzi. Jak co roku studenckie radio ŻAK PŁ przygotowało warsztaty dla uczennic i poprowadziło specjalną audycję poświęconą akcji Dziewczyny na politechniki.

Na stoisku firmy Corning Na stoisku firmy Corning

foto: Jacek Szabela

Ciekawe prezentacje, zachęcające do studiowania na Politechnice przygotowały studentki z SKN Miłośników Motoryzacji PŁ: Weronika Rojek i Małgorzata Lewandowska oraz Paulina Pędziwiatr, szefowa SKN Oktan.

W tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki, podobnie jak w poprzednich latach, brały udział firmy współpracujące z uczelnią: Accenture Technology oraz Corning.

Na spotkanie z władzami PŁ, studentkami i wykładowczyniami, przyszło ponad 200 uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i regionu. Prof. Witold Pawłowski, prorektor ds. studenckich PŁ, gospodarz spotkania w Sali Widowiskowej, gorąco zachęcał dziewczyny do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. Wskazywał przy tym przykłady kobiet studiujących z sukcesem w PŁ. Nasza absolwentka Anna Wabik z Accenture, przekonywała dziewczyny do studiowania kierunków informatycznych.

Tegoroczna akcja, odbyła się na Politechnice Łódzkiej po raz 11. Pokazała jak wiele jest możliwości studiowania na uczelni technicznej, rozwijania wszechstronnych pasji oraz indywidualnych zainteresowań studentek w Politechnice Łódzkiej.