Docenieni za wpływ na europejski sport uniwersytecki

18-10-2023

Z tureckiego Kusadasi, gdzie odbyło się Walne Zgromadzenie European University Sports Association (EUSA) Politechnika Łódzka wróciła z dwiema prestiżowymi nagrodami.

W czasie spotkania podsumowano Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 (EUG) zorganizowane przez naszą uczelnię. Członkowie zgromadzenia skierowali w stronę Politechniki Łódzkiej oraz współorganizatorów wiele pozytywnych opinii na temat poziomu organizacji Igrzysk.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik z wyróżnieniem EUSA Order of Merit i mgr inż. Dominik Leżański z Medal of Appreciation Rektor prof. Krzysztof Jóźwik z wyróżnieniem EUSA Order of Merit i mgr inż. Dominik Leżański z Medal of Appreciation

foto: arch. PŁ

W czasie uroczystej gali EUSA Awards Ceremony 2023 rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał najwyższe wyróżnienie EUSA Order of Merit (Order Zasługi EUSA). Medal został przyznany za zaangażowanie w rozwój i promocję sportu uniwersyteckiego w Europie, w szczególności za wybitnie sprawne zarządzanie projektem European Universities Games 2022. Drugą wyróżnioną osobą z PŁ jest mgr inż. Dominik Leżański, koordynator Igrzysk EUG, który otrzymał Medal Uznania EUSA.

Komentując otrzymane nagrody rektor prof. Krzysztof Jóźwik powiedział

- Cieszy mnie, że sukces organizacyjny tak wielkiego wydarzenia, jakim były Europejskie Igrzyska Akademickie, został doceniony przez EUSA. Przyznane wyróżnienia udowadniają, że ogromna praca, jaką wykonaliśmy na rzecz europejskiego sportu akademickiego, ale także promocji Polski i Łodzi została nie tylko zauważona, ale także nagrodzona, choć nie o nagrodach myśleliśmy podejmując to wyzwanie organizacyjne. Jestem przekonany, że Politechnika Łódzka została zapamiętana przez uczelnie w Europie, jako dobry organizator, a jednocześnie świetne miejsce do studiowania. Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w to wielkie i piękne przedsięwzięcie składam serdeczne podziękowania.