Certyfikaty na mistrzostwa dla juniorów

28-06-2019

Po raz kolejny rektorat Politechniki Łódzkiej był miejscem ważnej dla sportowców uroczystości. Zawodnicy wyjeżdżający na Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu do Kazania otrzymali certyfikaty.

Rektor Politechniki Łódzkiej, doceniając znaczenie sportu w ogólnym rozwoju młodych ludzi, często gości studentów-sportowców odnoszących liczne sukcesy. Z radością zaprosił więc reprezentantów Polski na ważną uroczystość poprzedzającą ich start w mistrzostwach. Na mistrzostwa wyjeżdża 19 zawodników oraz 8 osób sztabu szkoleniowego.

Certyfikaty zawodnikom wręczali: rektor prof. Sławomir Wiak, prezes Polskiego Związku Pływackiego dr Paweł Słomiński i prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego Dagmara Zielińska .

Młodzi sportowcy mieli przy tym okazję dowiedzieć się więcej o możliwościach podjęcia studiów w PŁ i łączenia ich z aktywnym uprawianiem sportu.

W spotkaniu uczestniczyli także: dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk,  pełnomocnik rektora ds. sportu doc. dr inż. Stanisław Brzeziński, menedżer Zatoki Sportu PŁ Krzysztof Cheliński.