BSH sfinansował strefę #FeelAtHome

28-11-2023

Strefa Biznesu Wydziału Organizacji i Zarządzania powiększyła się o funkcjonalną przestrzeń zaprojektowaną i sfinansowaną przez dobrze zadomowiony w Łodzi koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., obecny w Polsce od 30 lat.

 

 

BSH i Politechnikę Łódzką łączy wieloletnia już współpraca. Obejmuje ona wspólne projekty badawcze i edukacyjne, a także płatne staże i stypendia. W firmie zatrudnionych jest wielu absolwentów PŁ, którzy są specjalistami, ekspertami, menedżerami. Na jej potrzeby powstało kilkadziesiąt prac dyplomowych. BSH jest w Radzie Biznesu Wydziału OiZ. W tym roku studenci Politechniki Łódzkiej wybrali firmę BSH jako tę, która przygotowała najlepszy program praktyk i staży oraz jako najlepszego pracodawcę.

Wstęga przecięta. Można już oficjalnie korzystać w zaaranżowanej przestrzeni. Wstęga przecięta. Można już oficjalnie korzystać w zaaranżowanej przestrzeni.

foto: Jacek Szabela

Uczestniczący w otwarciu nowej strefy  rektor prof. Krzysztof Jóźwik powiedział

- Dziękuję, że BSH przystąpiło do grona firm, które otwierają swoje strefy w Politechnice Łódzkiej. To bardzo ważne dla studentów, że mogą w takim miejscu  poznać nie tylko ofertę, ale także pryncypia działania firmy. Widzimy umieszczone na ścianach hasła: responsibility, trust, result focus, future focus, openness. BSH jest firmą myślącą perspektywicznie, inwestującą w rozwój naszych studentów. Może właśnie tu, pod napisem Brain Storm, narodzą się w głowach młodych ludzi jakieś wartościowe pomysły?

Pomieszczenia zaprojektowano w niestandardowy sposób.

Jest to strefa szczególna. Mamy tu miejsce do pracy własnej studentów, w którym można oddzielić się kotarą od pozostałej części, a także dużo przestrzeni do odpoczynku między zajęciami – podkreśliła dziekan Wydziału OiZ prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska.

Dr Jochen Heel, członek Zarządu BSH Dr Jochen Heel, członek Zarządu BSH

foto: Jacek Szabela

Otwarcie przeznaczonej dla studentów przestrzeni było ważne także dla BSH. Ze strony firmy odwiedzili Politechnikę Łódzką - dr Jochen Heel, członek Zarządu, Paweł Adamowicz, dyrektor fabryki suszarek do ubrań i Volkan Han, dyrektor fabryki zmywarek. Niestety nie mogła być obecna pani dyrektor fabryki pralek Małgorzata Jardzioch, inicjatorka powstania strefy BSH na Wydziale OiZ.

Dr Jochen Heel podkreślił, że uczelnia jest niczym latarnik wskazujący kierunek następnym generacjom młodych talentów. Stąd też płynie zadowolenie firmy ze współpracy i oferowania studentom wielu możliwości poznawania teorii w praktyce. Ciesząc się, że BSH może mieć wkład w sukces młodych politechnicznych talentów powiedział - W tej małej przestrzeni studenci mogą się czuć jak w domu. I właśnie hasztag #FeelAtHome widniał na wstędze, którą przecięto podczas symbolicznego symbolicznie nowo powstałego na wydziale miejsca.

Dyrektor Paweł Adamowicz wyraził nadzieję, że w tej wydziałowej przestrzeni studenci będą generować najlepsze pomysły oraz idee. Liczy też, że kolejni absolwenci dołączą do firmy, by, jak powiedział – poprawiać komfort życia w domach klientów na całym świecie.