Będą skakać w Łodzi

27-07-2018

Mamy coraz więcej okazji, aby w Życiu Uczelni pisać o sportowych pasjach naszych studentów. Odnoszą oni sukcesy w różnych dyscyplinach, między innymi w skokach do wody.

Trenerem skoczków jest Andrzej Kozdrański. Jak mówi - Moi podopieczni są medalistami mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Ciężko pracują, aby jak najlepiej reprezentować nasz kraj w europejskich i światowych zawodach.

Trener i jego troje podopiecznych spotkali się w lipcu z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem oraz menedżerami Zatoki Sportu PŁ: Krzysztofem Chechlińskim i Przemysławem Jagielskim - także prezesem KU AZS PŁ. Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak oraz Kaja Skrzek to czołowi w kraju skoczkowie do wody. Chłopcy w tym roku przenieśli się z klubu Stal Rzeszów do AZS PŁ. Są studentami Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Kaja studiuje w Teksasie – do Polski przyjechała na zgrupowanie Kadry Polski przed organizowanymi we wrześniu Mistrzostwami Europy w Glasgow. Studentów do naszego miasta i uczelni przyciągnęła Zatoka Sportu PŁ i możliwość treningów na najwyższym poziomie, w pełni odpowiadających ich potrzebom.

Andrzej Kozdrański i trenowani przez niego skoczkowie do wody: Andrzej Rzeszutek (z prawej), Kacper Lesiak oraz Kaja Skrzek spotkali się z rektorem oraz menedżerami Zatoki Sportu PŁ Andrzej Kozdrański i trenowani przez niego skoczkowie do wody: Andrzej Rzeszutek (z prawej), Kacper Lesiak oraz Kaja Skrzek spotkali się z rektorem oraz menedżerami Zatoki Sportu PŁ

foto: Jacek Szabela

Trener cieszy się, że ma warunki do rozwijania talentów swoich zawodników. Skoczkowie są wdzięczni AZS PŁ za stworzenie im szansy, którą wykorzystają do jak najlepszego reprezentowania naszej uczelni. Rozmawiali z rektorem o łączeniu studiów ze sportem, który jest dla nich bardzo ważny. Marzą o starcie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak to wielokrotni mistrzowie Polski i reprezentanci naszego kraju w skokach indywidualnych i synchronicznych. Jeszcze jako juniorzy zdobywali medale na mistrzostwach Europy, stając na wszystkich stopniach podium. Kacper Lesiak na mistrzostwach świata juniorów był 5. Są finalistami mistrzostw Europy seniorów, na których zajęli 4. miejsce oraz finalistami Uniwersjady. Andrzej Rzeszutek w mistrzostwach świata seniorów zajął miejsce 8. Kaja Skrzek to także utytułowana reprezentantka Polski. Na mistrzostwach Europy juniorów dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, raz „wyskakała” brązowy medal. Jest finalistką mistrzostw świata juniorów oraz mistrzostw Europy seniorów.

Swoje sukcesy zawodnicy zawdzięczają wybitnemu trenerowi. Andrzej Kozdrański od 2014 r. jest trenerem reprezentacji Polski seniorów, wcześniej, w latach 2009-2014 trenował juniorów. Jako zawodnik reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata, zajmując wysokie miejsca w finałach. Karierę zawodniczą zakończył w 2004 roku. Teraz związał się z naszym uczelnianym klubem AZS.