AMP w biegach przełajowych

17-04-2019

Na starcie Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych stanęło 600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju. Politechnika Łódzka w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce na początku drugiej dziesiątki.

W tegorocznych zawodach kobiety zmierzyły się w rywalizacji na 3 km i 6 km, zaś mężczyźni w biegach na 4,5 km oraz 9 km.

Na dystansie 9 km najszybszy był Robert Głowala z Politechniki Łódzkiej (29:41). Jego kolega z uczelni Jędrzej Hasiura zajął miejsce 5., co postawiło obu zawodników na najwyższych stopniach podium w klasyfikacji indywidualnej zawodników uczelni technicznych. W klasyfikacji generalnej mężczyzn PŁ zajęła12. miejsce, a 6. wśród uczelni.

W biegu na 3 km Kinga Królik z PŁ była 6. (11:12), co dało jej najlepszy wynik w grupie uczelni technicznych. Drużynowo biegaczki z PŁ zajęły 11. miejsce, a 3. wśród uczelni technicznych.

Organizatorami zawodów w Supraślu byli: Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej oraz Klub Środowiskowy AZS Województwa Podlaskiego.