Akademicka siatkówka w Łodzi

22-01-2019

AZS Politechniki Łódzkiej będzie organizatorem Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn w roku 2019.

Decyzja zapadła dosłownie kilka dni po tym, jak z taką propozycją do AZS zwróciło się europejskie stowarzyszenie EUSA. Ten nagły tryb wyniknął z braku wystarczających działań ze strony dotychczasowego organizatora.

Aktualnie trwa nabór wniosków na organizację cyklu akademickich mistrzostw w Europie na rok 2021. Jak widać, EUSA wierzy w nasze doświadczenie i skuteczność w podejmowaniu wyzwań – mówił nie ukrywając radości Przemysław Jagielski, prezes AZS Politechniki Łódzkiej - W związku z tym, że przejmujemy organizację wydarzenia w trybie awaryjnym i mamy na jego przygotowanie tylko kilka miesięcy, Komitet Wykonawczy EUSA postanowił zwolnić nas całkowicie z opłaty za prawa do organizacji tego wydarzenia!

AZS Politechniki Łódzkiej już drugi rok z rzędu będzie organizatorem dwóch międzynarodowych imprez w sporcie akademickim. W 2019 roku zapraszamy do Łodzi w czerwcu na rywalizację badmintonistów i w lipcu na siatkówkę, która gromadzi bardzo wielu zawodników z europejskich uczelni.