Agnieszka Czylkowska, Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej

Nowy związek – nowa nadzieja dla onkologii

Trzymająca czek i nagrodę dr hab. inż. Agnieszka Czylkowska oraz jej zespół wraz z rektorami prof. Krzysztofem Jóźwikiem i prof. Radzisławem Kordkiem foto: Jacek Szabela
Jacek Szabela

Zespół naukowców z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetów Medycznych w Łodzi i Lublinie oraz z CBMiM PAN w Łodzi zaprojektował, zsyntetyzował, a także dogłębnie przebadał właściwości fizykochemiczne i biologiczne dwóch nowych związków o potencjalnym działaniu przeciwnowotworowym.

A team of scientists from Lodz University of Technology, Medical Universities in Lodz and Lublin and the CBMiM PAN in Lodz designed, synthesized and thoroughly investigated the physicochemical and biological properties of two new compounds with potential anticancer effects.

more on the website „Życie Uczelni”- p.lodz.pl/en