Zatoka Sportu z nagrodą DEMES

09-03-2023

Zatoka Sportu zdobyła Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES 2022. Została przyznana przez grono uznanych ekspertów, praktyków i naukowców związanych z marketingiem, komunikacją, sportem i biznesem za zwycięstwo w kategorii Zarządzanie Małym Obiektem Sportowym.  Wręczona odbyło się podczas XIX Gali Sportu i Biznesu w Warszawie.

Nagroda DEMES została przyznana w tym roku w 12 kategoriach, a tak, w której Zatoka Sportu została laureatem docenia przede wszystkim umiejętne zarządzanie obiektem, czyli dbanie o jakość organizowanych imprez, efektywną współpracę z lokalnym środowiskiem sportowym i partnerami.

Statuetka dla Zatoki Sportu Statuetka dla Zatoki Sportu

foto: Jacek Szabela

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik znany z zamiłowania do sportu, mówi

Nagroda to wyraz uznania dla pięcioletniej działalności Zatoki Sportu. Budowa tego obiektu została okupiona dużym wysiłkiem finansowym, ale warto było go podjąć. Dziś przez Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej przewija się codziennie blisko tysiąc osób, począwszy od kilkuletnich adeptów nauki pływania, przez młodzież i studentów, aż po doświadczonych mistrzów. Wypełniają oni obiekt swoją energią, realizując hasło Politechniki Łódzkiej: potęguj możliwości.

Inwestycja o wartości ponad 150 mln zł była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Politechnikę Łódzką.

Jak przypomina Witold Nykiel, dyrektor Zatoki od jej otwarcia we wrześniu 2017 roku była miejscem wielu znaczących wydarzeń sportowych. Wymienić tu można m.in. ubiegłoroczne Europejskie Igrzyska Akademickie, wielokrotnie organizowane mistrzostwa Polski w pływaniu, w skokach do wody i pływaniu synchronicznym. Rozgrywają tu mecze ligowe mistrzowie Polski w piłce wodnej ŁSTW Łódź oraz koszykarze i koszykarki ŁKS. Co roku odbywają się zawody Arena Grand Prix Puchar Polski oraz Miting pływacki osób niepełnosprawnych.