Wyremontowali dom dziecka

30-08-2017

Uczestnicy akcji Workcamp 2017 charytatywnie wyremontowali Dom Dziecka nr 11 w Łodzi. Politechnika Łódzka kolejny raz była partnerem Workcampu.

Studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej należący do Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa po raz kolejny udowodnili, że są osobami o dużej wrażliwości społecznej.

Wolontariusz gratulował wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. Wolontariusz gratulował wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

foto: Jacek Szabela

Efekty trwającej trzy tygodnie pracy podziwiali goście licznie obecni na spotkaniu podsumowującym tegoroczny projekt. Byli wśród nich, m.in., wiceprezydent Łodzi, członkowie Zarządu Głównego PZITB, Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Polskiego, władze Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz przedstawicie sponsorów. Wydarzenie było też atrakcyjnym newsem dla mediów, które już wcześniej śledziły przebieg wydarzeń.

Wolontariusze usłyszeli bardzo wiele pochlebnych słów na temat wykonanej pracy, a przede wszystkim swojego zaangażowania w pomoc tym, którzy potrzebują wsparcia. - W czasie Workcampu pracowało w sumie ponad 30 osób, także spoza Łodzi - mówi Mateusz Dankowski, koordynator projektu, absolwent Politechniki Łódzkiej. – Wszyscy pracowali z pasją i zaangażowaniem. Bardzo budujące było też dla nas bezinteresowne wsparcie wielu osób, które wiedząc co i dla kogo robimy, chciały nam pomóc.

W Workcampie wzięło udział około 30 wolontariuszy. W Workcampie wzięło udział około 30 wolontariuszy.

foto: Jacek Szabela

 

 

Dom Dziecka nr 11 nie był remontowany od kilkunastu lat. Na ekipę czekało bardzo dużo pracy, na którą młodzi wolontariusze poświęcili swój urlop wypoczynkowy lub wakacje. Sami opracowali plan remontu, kosztorys i zebrali pieniądze niezbędne do przeprowadzenia remontu. W sumie od fundatorów i sponsorów pozyskali około 30 tys. złotych, za które kupili materiały budowlane, wykończeniowe oraz meble. Politechnika Łódzka ponownie została partnerem Workcampu, m.in. zapewniając zakwaterowanie wolontariuszy w Osiedlu Akademickim.

Remont obejmował takie prace, jak szlifowanie i malowanie ścian na kolory, które dzieci same wybrały, wymianę wszystkich paneli podłogowych, położenie w pokoju dziennym płytek ściennych i podłogowych. Bardzo trudnym zadaniem było ocieplenie pokoju, w którym zimą temperatura spadała do 12 stopni.

Dziekan Wydziału BAIŚ PŁ prof. Marek Lefik jest dumny z postawy studentów i absolwentów. Dziekan Wydziału BAIŚ PŁ prof. Marek Lefik jest dumny z postawy studentów i absolwentów.

foto: Jacek Szabela

 

 

Dr hab. Marek Lefik, prof. PŁ, dziekan Wydziału BAIŚ gratulując studentom efektów pracy podkreślił - Na Sali wykładowej zdajecie egzaminy z budownictwa ogólnego, z jakiś problemów szczegółowych, a tutaj zdaliście egzamin z wrażliwości społecznej, z przedsiębiorczości, z inicjatywy.

Od października studenci rozpoczną przygotowania do Workcampu 2018. Będą poszukiwać nowej placówki czekającej na pomoc, by w czasie kolejnych wakacji przeprowadzić remont.

 

O akcji Workcamp Łódź 2017 i towarzyszących jej emocjach można przeczytać na

https://pl-pl.facebook.com/WorkcampLodz/