Wypływali Puchar Rektora

31-10-2018

Przez cały dzień w Zatoce Sportu PŁ trwały zmagania najlepszych zawodników Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Pływackiego. Na olimpijskim basenie odbyły się 2. zawody pływackie o Puchar Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka.

 

Oprócz wyczynowo trenujących pływanie, w zawodach udział wzięli studenci i pracownicy Politechniki Łódzkiej.

Bartosz Kobus, utalentowany młody pływak i Bartosz Lassek wraz z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem, dyrektorem Markiem Kondraciukiem i dyrektorem Włodzimierzem Nykielem Bartosz Kobus, utalentowany młody pływak i Bartosz Lassek wraz z rektorem prof. Sławomirem Wiakiem, dyrektorem Markiem Kondraciukiem i dyrektorem Włodzimierzem Nykielem

foto: arch. Barłomieja Lasska

W ten sposób stają się one wydarzeniem integrującym łódzkie środowisko sympatyków tej dyscypliny sportu.

Imprezę otworzył rektor prof. Sławomir Wiak w towarzystwie dyrektora Wydziału Sportu UMŁ Marka Kondraciuka. Zawody odbywały się (7 października 2018 r.) w czterech kategoriach wiekowych (od 11 do 13 lat oraz 14 lat i starsi). Program obejmował konkurencje na 100 i 200 m w różnych stylach pływackich. W każdej z nich zwycięzcy otrzymywali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk rektora prof. Sławomira Wiaka puchary. Wśród kobiet najlepsze wyniki osiągnęła Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski), a wśród mężczyzn Bartłomiej Lassek (KU AZS PŁ). Za najlepszy wynik w kategorii „studentów” puchar otrzymał Sam Elgalal uczeń Zespołu Szkół Politechniki Łódzkiej, wśród pracowników najszybciej pływali: Katarzyna Bujacz-Kaczmarska i Michał Bujacz.