Wyjątkowa integracja

19-10-2021

Po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii COVID-19 udało się zorganizować w Politechnice Łódzkiej stacjonarne przedsięwzięcie, które zintegrowało międzynarodową społeczność akademicką naszej uczelni.

 

 

Gryz Kultury w PŁ to cykl wydarzeń skierowanych do studentów, kadry akademickiej i pracowników administracyjnych Politechniki Łódzkiej – zarówno Polaków, jak i obcokrajowców, będący częścią projektu pod nazwą Welcome TULbox_2.0. Projekt realizowany jest dzięki finansowaniu z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach wniosku złożonego przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ w programie Welcome to Poland.

projekt finansuje NAWA projekt finansuje NAWA
Integracyjna zabawa Integracyjna zabawa

Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się 11-12 października 2021 roku na kampusie B w jesiennym otoczeniu Parku Klepacza, w specjalnie udekorowanym pawilonie namiotowym. Degustacje polskich przysmaków, gry, pokazy muzyki ludowej oraz projekcje filmowe w otoczeniu snopów siana, beczek i suto zastawionych stołów pozwoliły uczestnikom spędzić razem czas. Dodatkowo, aby jeszcze lepiej zapoznać zagranicznych gości z kulturą i zwyczajami naszego kraju, pracownicy CWM wraz z mentorami studentów przyjętych na pełen cykl zaprezentowali się w efektownych strojach ludowych. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko samych uczestników, ale również lokalne media. Relację z Gryzu Kultury można było nie tylko zobaczyć w TVP Łódź, ale też usłyszeć w Radiu Plus, Radiu Eska i Radiu Łódź.

Organizatorzy wydarzenia planują już następne spotkania integracyjne w ramach projektu Welcome TULbox_2.0, podczas których ponownie spotkają się studenci i pracownicy PŁ reprezentujący różne kultury i narodowości. Przed nami spotkania grudniowe, kwietniowe i czerwcowe. Każde z nich będzie mieć swój niepowtarzalny charakter, niezmienne pozostanie jednak hasło przewodnie - „jedzenie łączy ludzi”.