Wyboista droga

08-03-2019

Po raz szósty reprezentacje uczelni spotkały się na Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej walcząc o Puchar Rektora UAM.

 

Mistrzostwa odbyły się (1-3 marca) z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Turniej zgromadził 19 drużyn, w tym cztery w kategorii +50, w której jesteśmy niepokonani.

Nie tylko wzrosła liczba drużyn, ale również poziom sportowy. Z czterech rozstawionych w kategorii open drużyn (UAM I, UŁ, PŁ i PG) jedynie broniąca zeszłorocznego złota drużyna Uniwersytetu Łódzkiego dotarła do półfinałów, zdobywając ostatecznie trzecie miejsce. Niezbyt szczęśliwe losowanie ulokowało naszą reprezentację w grupie z Politechniką Poznańską (srebrny medal), UAM II (4. miejsce) i Politechniką Krakowską. To sprawiło, że wyszliśmy z grupy na trzecim miejscu. Po pokonaniu AGH oraz PG zajęliśmy ostatecznie najwyższe miejsce spoza finałowej ósemki.

Równie dramatycznie, choć ze zdecydowanie lepszym rezultatem przebiegały nasze zmagania w kategorii +50, rozgrywane systemem każdy z każdym. Wszystkie spotkania kończyliśmy zwycięsko w tie-breaku. Szczególne emocje towarzyszyły meczowi z PG. W trzecim secie przegrywaliśmy 9:13, a jednak zwyciężyliśmy 15:13. Oprócz złota w kategorii +50 otrzymaliśmy nagrody indywidualne dla najlepszego rozgrywającego, atakującego, zagrywającego i MVP.

Jak zawsze w naszej reprezentacji panowała doskonała atmosfera i wola walki. Naszych barw bronili w tym roku: Dariusz Bieliński, Zdzisław Brandeburg, Jacek Gralewski, Krzysztof Jóźwik, Kamila Klajman, Tomasz Kubiak (najlepszy atakujący +50), Maciej Leszczyński, Piotr Niedzielski, Krzysztof Olchowik, Piotr Paneth (najlepszy rozgrywający +50), Paweł Stączek, (MVP +50) Jolanta (najlepszy zagrywający +50) i Dariusz Walenciakowie oraz Piotr Zawadzki wspierani przez 6 zagorzałych kibicek, którym gorąco dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy doktorantów i pracowników PŁ do wspólnych treningów i przygotowań do przyszłorocznych rozgrywek.