Współpraca ze światową marką Saint-Gobain

10-01-2023

Politechnika Łódzka i Grupa Saint-Gobain w Polsce zawarły porozumienie dotyczące współpracy na rzecz rozwoju i edukacji studentów, a także wspólnych przedsięwzięć badawczych. List intencyjny w tej sprawie podpisali rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz Grzegorz Wojciechowski dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions.

Będąca częścią korporacji firma Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o., z którą Politechnika Łódzka nawiązała współpracę, jest między innymi producentem materiałów ściernych znanej marki Norton, stosowanych w przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Firma wyróżnia się na tle konkurencji jako wiodący, społecznie zaangażowany pracodawca wybierany przez utalentowane osoby.

- Widzę duży potencjał naszej umowy – podkreślał dyrektor Grzegorz Wojciechowski. – Możemy pomóc młodym ludziom wchodzić w świat biznesu, a z drugiej strony sami się od nich wiele uczymy.

Dla studentów Politechniki Łódzkiej umowa stworzy ona możliwość zorganizowania programu praktyk i staży studenckich.

Mogą one dotyczyć studentów wielu wydziałów uczelni – zaznacza rektor prof. Krzysztof Jóźwik – Mamy tu bowiem do czynienia z cały obszarem technologii mechanicznych, informatycznych, chemicznych czy związanych z budownictwem.

Korzyści wynikające z podpisanego listu intencyjnego to pozyskiwania tematów do prac dyplomowych, udział w spotkaniach w ramach tzw. „drzwi otwartych”, z możliwością zwiedzania hal produkcyjnych, prezentacji sprzętu naukowo-dydaktycznego, laboratoriów itp., aż po możliwość podjęcia pracy zgodnie z potrzebami firmy. Wspólne podejmowanie przedsięwzięć badawczych, wdrożeniowych czy organizacyjnych pozwoli studentom wykorzystać wiedzę w praktyce i nabyć cenne doświadczenie, będące kluczem do dalszego rozwoju zawodowego.

O Saint-Gobain:

Saint-Gobain to światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: „Making the World a better home”.

O HPM Polska Sp. z o.o.:

Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o. to producent materiałów ściernych marki Norton, który oferuje szeroki asortyment narzędzi z obszaru szlifowania, przecinania, wygładzania, wykańczania i polerowania. Pełna gama rozwiązań znajduje zastosowanie w wielu segmentach gospodarki, m.in. przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Każdego roku firma inwestuje w badania i rozwój, by podążać za światowymi trendami i tworzyć pionierskie rozwiązania, które rewolucjonizują rynek. Silny nacisk na innowacyjność, poparty ponad 135-letnim doświadczeniem i zdobywaniem specjalistycznej wiedzy, pozwolił na wypracowanie ponad 380 patentów oraz ulepszeń.