Współpraca PŁ i Spectra Lighting

15-12-2017

Politechnika Łódzka pozyskała nowego partnera do współpracy. Jest nim Spectra Lighting sp. z o. o.

Spectra Lighting działa na rynku projektowania i sprzedaży oświetlenia od kilkunastu lat. W dziedzinie techniki świetlnej prowadzi także doradztwo i kompleksową obsługę inwestycji. W Załuskach pod Warszawą ma własny zakład produkcyjny. Dokument podpisali 13 grudnia 2017 r. rektor PŁ prof. Sławomir Wiak oraz prezes Zarządu firmy Dariusz Lenarciak.

Rektor prof. Sławomir Wiak w rozmowie z prezesem Dariuszem Lenarciakiem. Rektor prof. Sławomir Wiak w rozmowie z prezesem Dariuszem Lenarciakiem.

foto: Jacek Szabela

– Zawarta umowa to dla nas kolejny etap w działaniach firmy. Wsparcie doświadczonej kadry Politechniki Łódzkiej jest dla nas ważne, tym bardziej, że wygraliśmy konkurs na projekt unijny związany ze sterowaniem oświetlenia za pomocą kamer z inteligentnym rozpoznawaniem obiektów. To jest zupełnie nowe rozwiązanie, którego jeszcze nikt nie zrealizował – mówił Dariusz Lenarciak.

Rektor prof. Sławomir Wiak odnosząc się do perspektywy wspólnych projektów dotyczących najnowocześniejszych technologii związanych ze „Smart City” powiedział – Będziemy chcieli skorzystać z kompetencji firmy w kontekście pilotażowego wprowadzania strategii 5G i budowy inteligentnego kampusu. Umowa jest też szczególnie interesująca dla studentów naszego unikatowego w Polsce kierunku systemy sterowania inteligentnymi budynkami.

Korzyści z zawartej umowy płyną także dla studentów kształcących się w zakresie systemów oświetlenia, bezpieczeństwa, niezawodności i efektywności rozdziału energii elektrycznej. Wśród planowanych inicjatyw są praktyki i staże naukowe. Najzdolniejszym studentom oferowane będą stypendia oraz nagrody za wyróżniające się prace dyplomowe.