Wspólna przestrzeń studentów i pracodawców

11-04-2019

140 wystawców oferujących pracę, staże i praktyki, 35 darmowych szkoleń, strefa doradcza i strefa chilloutu, gość specjalny i tysiące uczestników – to najkrótsza recenzja Akademickich Targów Pracy, które odbyły się po raz 14.

Wystawcy przedstawiający oferty praktyk i staży reprezentowali różnorodne branże, m.in. firmy IT, telekomunikacyjne, energetyczne, farmaceutyczne, bankowość, logistykę i wiele innych. Na spotkanie z nimi (10 kwietnia) przybyło bardzo dużo młodych ludzi. Na pewno został pobity kolejny rekord frekwencji.

ATP stwarzają poszukującym pracy możliwość złożenia aplikacji lub rozmowy z rekruterami. Przedstawiciele działów HR i PR zapoznają odwiedzających nie tylko z ofertami i wymaganiami stawianymi przed kandydatami, ale również z tym jak wygląda kultura organizacyjna firmy.

Tematyka tegorocznych szkoleń była urozmaicona, prowadzili je praktycy z firm, co gwarantowało pozyskanie informacji „z pierwszej ręki”. Jedno ze szkoleń zatytułowane „Pasja – praca – sukces, czyli o tym jak podążanie za prawdziwą pasją w życiu zawodowym sprzyja osiągnięciu sukcesu” poprowadził Robert Makłowicz, gość specjalny ATP, znany dziennikarz, podróżnik i krytyk kulinarny. Targowa przestrzeń obejmowała też dwie specjalne strefy. Strefa Doradcza była miejscem praktycznej pomocy m.in. przy analizie CV i rozwiązywaniu problemów związanych z poszukiwaniem pracy. Strefa Chilloutu stwarzała możliwość odpoczynku od wrażeń, ale również skorzystania z atrakcji, które zapewniła firma FitFabric.