Wolontariat w sporcie

16-09-2019

Akademia Liderów Wolontariatu zorganizowana przez Światową Federację Sportu Akademickiego FISU zgromadziła 100 osób z 80 krajów z całego świata. W składzie polskiej reprezentacji, która pojechała do Kazania w Rosji znalazła się Patrycja Cyniak, wiceprezes AZS PŁ, jako koordynatorka wolontariatu Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej r. organizowanych w 2020 w Łodzi.

 

 

Na specjalne zaproszenie członka Komitetu Wykonawczego FISU Fernando Parente nasza przedstawicielka była prelegentem jednej z sesji oraz w panelu dyskusyjnym, gdzie dzieliła się doświadczeniem związanym z organizacją Akademickich Mistrzostwa Świata czy Europy. W czasie warsztatów Patrycja Cyniak była liderem jednej z 12 międzynarodowych grup pracujących nad programem wolontariatu mistrzostw w 2020 roku. Merytorycznym wsparciem do tych zajęć były wykłady Tatiany Nikuliny, profesjonalnego menadżera sportowego.

Na zakończenie Akademii Patrycja Cyniak otrzymała z rąk Olega Matytsina, prezydenta FISU, certyfikat nadający tytuł Ambasadora FISU.