Wojciech Cichalewski, Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych

Katedra Mikroelektroniki i Technik Informatycznych częścią projektu Departamentu Energii USA

mat. ilustracyjny
freepik

Narodowe Laboratorium Cząstek Elementarnych im. Enrico Fermiego (ang. FermiLAB) w stanie Illinois, zarządzane przez Departament Energii USA, jest jednym z najbardziej uznanych światowych ośrodków naukowych zajmujących się badaniem struktury materii na najniższym subatomowym poziomie. Aktualnie w FermiLAB prowadzone są prace związane z neutrinami, w które zaangażowani są naukowcy z Politechniki Łódzkiej.

Enrico Fermi National Laboratory of Elementary Particles (FermiLab) in the state of Illinois, managed by the U.S. Department of Energy, is one of the world's most recognized scientific centers dedicated to studying the structure of matter at its lowest subatomic level. Currently, the FermiLAB is carrying out work related to neutrinos, which involves scientists from Lodz University of Technology.

more on Życie Uczelni information bulletin of the TUL