Władze uczelni - prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ

14-09-2020

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki (obecnie EEIA) PŁ - 2002 r.

Doktorat – 2008 r.

Habilitacja - 2019 r.

Stanowisko profesora uczelni - 2020 r.

• Funkcje pełnione w PŁ - prodziekan ds. studenckich na WEEIA PŁ w latach 2016-2020
prorektor dr hab. inz. Andrzej Romanowski, prof. PŁ prorektor dr hab. inz. Andrzej Romanowski, prof. PŁ
  • Osiągnięcia naukowe – Jest współautorem ponad 100 publikacji, h = 14. Brał udział w 13 projektach badawczych finansowanych przez MNiSW, NCBiR, UE, Międzynarodową Agencję Energii Atomowej oraz brytyjskie EPSRC (Engineering and Physical Sciences Research Council). Zdobywał nagrody na międzynarodowych targach innowacji. Zainteresowania naukowe dotyczą obszaru interakcji człowiek-komputer w różnych aspektach życia codziennego i zastosowaniach przemysłowych. W tej tematyce prowadzi współpracę międzynarodową naukową i edukacyjną z badaczami z Utrecht University, LMU Munich, Chalmers University of Technology, Harvard University, National University of Singapore. Kieruje innowacyjnym w skali światowej projektem oprogramowania dla potrzeb informatyki śledczej.

Pełnił funkcję prezesa i członka OŁ Polskiego Towarzystwa Informatycznego, a także Association for Computing Machinery i ACM SIGCHI Poland Chapter.