Władze Politechniki Łódzkiej - prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ

14-09-2020

Absolwent Wydziału Mechanicznego PŁ - 1990 r.

Doktorat – 1999 r.

Habilitacja - 2011 r.

Stanowisko profesora PŁ - 2016 r.

• Funkcje pełnione w PŁ – prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych i Doktoranckich Wydziału Mechanicznego (2008 – 2016 r.). Od roku 2016 prorektor ds. studenckich PŁ. Opiekun SKN Robotyków na Wydziale Mechanicznym (2003 – 2014 r.).
prorektordr hab. inż. Witold Pawłowski, prof.PŁ prorektordr hab. inż. Witold Pawłowski, prof.PŁ
  • Osiągnięcia naukowe - 60 prac naukowych, jedna monografia, dwa rozdziały w monografiach i dwa patenty. Udział w 12 projektach, m.in. przy konstrukcji polskiego robota kardiochirurgicznego RobIn Heart, a także w dwóch projektach europejskich. Autor oryginalnej metody szlifowania wibracyjnego. Obecnie kierownik projektu w Programie Inteligentny Rozwój Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Promotor jednego zakończonego i trzech otwartych przewodów doktorskich. Członek Sekcji Dynamiki Układów Komitetu Mechaniki PAN (2007-2019 r.).

Zainteresowania naukowe to konstrukcja i eksploatacja maszyn technologicznych, a szczególnie dynamika obrabiarek i procesu skrawania.