Władze Politechniki Łódzkiej - prorektor ds. nauki prof. Łukasz Albrecht

14-09-2020

Krótka metryczka zawierająca daty awansów

Absolwent Wydziału Chemicznego PŁ - 2004 r.

Doktorat – 2009 r.

Habilitacja - 2015 r.

Tytuł profesora - 2019 r.

• Funkcje pełnione w PŁ
prorektor prof. Łukasz Albrecht prorektor prof. Łukasz Albrecht
  • - od 2017 zastępca dyrektora Instytutu Chemii Organicznej PŁ ds. naukowych, od 2019 r. przewodniczący Rady ds. Stopni Naukowych w dyscyplinach nauki chemiczne, inżynieria chemiczna, technologia żywności i żywienia.
  • Osiągnięcia naukowe - Staż podoktorski jako stypendysta programu Kolumb Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w zespole badawczym prof. Karla Ankera Jørgensena w duńskim Aarhus University. Współautor 90 prac naukowych i kilku rozdziałów w książkach, h=26. Promotor trzech zakończonych i sześciu otwartych przewodów doktorskich. Kierownik 7 grantów NCN, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz NCBiR. Członek Rady Naukowej Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi (od 2019 r.)

Prowadzi badania związane z katalizą asymetryczną. Opracowania jego zespołu mogą posłużyć do projektowania nowych leków, pestycydów i innych użytecznych związków organicznych.