Wicemistrzowie na piasku

23-06-2023

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Nasi zawodnicy Maciej Kaszewiak, student z Wydziału Organizacji i Zarządzania i Miłosz Kruk, student z Wydziału Chemicznego zdobyli tytuł wicemistrza Polski. Trenerem zawodników jest mgr Piotr Piotrowski z Centrum Sportu PŁ.

Zawody odbyły się odbyły się w warszawskim obiekcie Monta Beach Volley Club (18 – 21 czerwca) i wzięły w nim udział po 32 najlepsze w Polsce pary męskie i kobiece wyłonione w eliminacjach.

Dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu, komentując sukces mówiSerdecznie gratuluję zawodnikom i trenerowi tak wspaniałego sukcesu, który spektakularnie kończy udział wszystkich reprezentacji Politechniki Łódzkiej w tegorocznych AMP-ach. Wynik cieszy nas tym bardziej, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasz team uległ w finale duetowi z Uniwersytetu Warszawskiego, który po raz czwarty z rzędu  zdobył mistrzostwo Polski. Dziękuję za profesjonalne przygotowanie i podejście do zawodów oraz wspaniałą walkę z przeciwnikami.

Jak wynika z publikacji medialnych w klasyfikacji medalowej AMP 2023 Politechnika Łódzka zajęła 6. miejsce.