W IFE pofrunęły birety

09-01-2018

18. Gala Zakończenia Studiów w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE zgromadziła ponad 100 absolwentów ze wszystkich kierunków.

Tradycyjnie, absolwenci, którzy obronili swe prace w minionym roku akademickim, otrzymali specjalne certyfikaty. Ich wręczeniu towarzyszyła prezentacja sylwetki każdego, byłego już studenta, jego ścieżki kształcenia, tematu pracy dyplomowej, a także nazwy uczelni zagranicznej, w której odbył część swoich studiów. Wieczór uświetniła obecność władz uczelni oraz dziekanów wydziałów Politechniki Łódzkiej. Rektor PŁ prof. Sławomir Wiak w swoim wystąpienia wspomniał o wyjątkowym, jubileuszowym charakterze tegorocznej uroczystości, absolwenci odebrali bowiem swoje certyfikaty niecałe dwa miesiące po oficjalnych obchodach 25-lecia IFE.

Medal IFE otrzymuje prof. Janusz Turowski, były prorektor i jeden z twórców IFE. Medal IFE otrzymuje prof. Janusz Turowski, były prorektor i jeden z twórców IFE.

foto: Arkadiusz Kordek

Wydarzenie stało się doskonałą okazją, by w podniosłej atmosferze uhonorować medalami IFE dwie osoby, które nie mogły odebrać ich podczas październikowej Gali w Zatoce Sportu – byłego prorektora PŁ i jednego z twórców IFE, prof. Janusza Turowskiego oraz dziekana Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ – prof. Marię Koziołkiewicz.

Podczas uroczystości, absolwenci jak zwykle wystąpili w uroczystych togach i biretach z nadrukowaną datą ukończenia studiów, które stanowić będą dla nich pamiątkę tego niezwykłego dnia. Jak stwierdził jeden z absolwentów - wydarzenie ma wyjątkowy klimat, który zapamiętamy na całe życie. Chwila, w której możemy wreszcie podrzucić birety do góry, symbolicznie zamyka niezapomniany czas studiów w Centrum. Coroczna gala jest ważna nie tylko dla samych absolwentów, ale również dla ich rodzin. Nieprzypadkowo jej termin przypada na grudzień, gdy absolwenci przyjeżdżają do rodzinnych domów na Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku po raz pierwszy program uroczystości został wzbogacony o dwa istotne punkty. Pierwszym z nich było wyróżnienie najlepszej pracy dyplomowej. Nagrodę w postaci kursu językowego ufundowała firma Faurecia Polska. Trafiła ona w ręce Piotra Mastalerza – absolwenta studiów II stopnia programu Management and Production Engineering. Drugim, dodatkowym punktem uroczystości było wystąpienie Magdaleny Puisney-Hebdowskiej – absolwentki IFE, reprezentującej tego wieczoru powstałe w 2016 roku Stowarzyszenie Absolwentów IFE PŁ.

W czasie 25 lat istnienia IFE wykształciło już niemal 3000 absolwentek i absolwentów, którzy doskonale radzą sobie na rynku pracy. Od początku istnienia misją Centrum jest bowiem kształcenie w międzynarodowym i multikulturowym środowisku wykwalifikowanych inżynierów, wyposażonych zarówno w kompetencje zawodowe, jak i umiejętności miękkie.