Unihokeiści z PŁ w ćwierćfinale

20-02-2019

Unihokeiści AZS Politechniki Łódzkiej awansowali do ćwierćfinału rozgrywek Salming Ekstraligi Unihokeja. Teraz czeka ich starcie z bardzo silnym rywalem.

W 1/8 finału zawodnicy AZS Politechniki Łódzkiej zmierzyli się z UKS Prus Żary. Na tym etapie gra toczy się do dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu, który odbył się w Żarach więcej szczęścia mieli gospodarze, wygrywając 8:7. W tym meczu nie brakowało niczego. Były składne akcje, piękne bramki, emocje do ostatniej syreny oraz kontrowersje. To wszystko zapowiadało ciekawą walkę podczas dalszych zmagań w tej parze.

Unihokeiści AZS Politechniki Łódzkiej w ataku Unihokeiści AZS Politechniki Łódzkiej w ataku

foto: Bina Bi

Przywilej gry kolejnych meczy przed własną publicznością łodzianie zawdzięczali wyższej lokacie w fazie grupowej. Jak się okazało wsparcie kibiców pomogło, bowiem tym razem to zespól AZS Politechniki Łódzkiej schodził zwycięsko z boiska. Najpierw pokonując rywali 11:5 wyrównał stan rywalizacji, a następnego dnia zrobił kolejny krok i wygrał 10:2. Dzięki dwóm „domowym” zwycięstwom drużyna z Łodzi przeszła do kolejnego etapu.

W ćwierćfinale zawodników AZS Politechniki Łódzkiej czeka gra z rywalem z najwyższej ligowej półki, aktualnym Mistrzem Polski – KS Górale Nowy Targ. Pierwszy mecz tej rywalizacji odbędzie się w Łodzi 2 marca (sobota) o godzinie 18:00 w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Już teraz gorąco zapraszamy na to spotkanie.