Udany debiut unihokeistów z PŁ

12-03-2019

Od sierpnia 2018 r. AZS Politechnika Łódzka może pochwalić się drużyną unihokeja mężczyzn, która występuje w Salming Ekstralidze. W drużynie grają zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali zespół UKS Nowa Łódź.

 

 

Sezon 2018/19 Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn rozpoczął się od fazy grupowej, w której nasi zawodnicy rywalizowali z Olimpią Łochów, ULKS Józefiną, TLU Toruń oraz MUKS Zielonka. Zespół w trakcie rundy grupowej miał swoje lepsze momenty, jak np. wygrana z wicemistrzem Polski – MUKS Zielonka oraz gorsze, do których z pewnością trzeba zaliczyć dwie wyraźne porażki z Olimpią Łochów. Po rozegraniu 16 spotkań AZS PŁ zajął ostatecznie 3. miejsce w grupie.

Po zakończeniu fazy grupowej nadszedł czas na fazę play off, w której rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw. Rywalem w 1/8 finału był zespół UKS Prus Żary. Do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne były aż 3 mecze. W pierwszym spotkaniu w Żarach lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 8:7. Chęć pokazania, że porażka w pierwszym spotkaniu to tylko wypadek przy pracy, zmotywował łódzkich zawodników, którzy w drugim i trzecim meczu pokonali rywali 11:5 oraz 10:2. Dzięki zwycięstwom na własnym boisku AZS Politechnika Łódzka awansował do ćwierćfinału. W nim czekał już zespół KS Górale Nowy Targ, aktualny mistrz Polski. Rywal okazał się zbyt silny i dość gładko pokonał naszych reprezentantów. Te porażki zamknęły drogę drużynie AZS PŁ do medalu Mistrzostw Polski.

Drużyna pozostała w grze o miejsca 5-8. Rywalem naszej drużyny będzie I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski. Zależenie od wyniku meczy zawodnicy AZS PŁ będą rywalizować o 5 lub 7 miejsce, a ich przeciwnikiem będzie Fenomen Babimost lub Wilki Sanok.

W grudniu 2018 roku zawodnicy sekcji unihokeja AZS PŁ okazali się niezwyciężeni w turnieju o Puchar Zarządu Głównego AZS. Dodatkowo tytuł MVP otrzymał nasz zawodnik – Jan Dyśko.

Zapraszamy do sekcji Unihokeja. Więcej informacji na profilu AZS Politechnika Łódzka – sekcja unihokeja na facebooku!